HRONIKA
ČEKA SE POTVRDA EUROPOLA
„Blic“: Ubijen Radoje Zvicer, vođa Kavačkog klana, u Panami
Vođa „kavačkog“ klana Radoje Zvicer smatra se jednim od najvećih švercera kokaina na svijetu

Večeras nešto poslije 20 časova u Panami je ubijen vođa kavačkog klana Radoje Zvicer, potvrđeno je „Blicu“.
Kako ovaj srbijanski medij saznaje, istražni organi Srbije su obaviješetni o njegovoj likvidaciji. Međutim, zvanične podatke po protokolu bi trebalo da da Europol. On je ubijen u kući u Panami. Ranije je beogradska Republika objavila da je Zvicer ubijen.
Vođa „kavačkog“ klana Radoje Zvicer smatra se jednim od najvećih švercera kokaina na svijetu.
Prvi put se spominje 2017.
Njegovo ime pojavilo se prvi put u javnosti u decembru 2017. godine, kada je objavljen 15-minutni snimak na Jutjubu sa detaljnim informacijama o „kavačkom klanu“, vođi ove grupe i njenim članovima.
Tada su otkriveni detalji koji nisu bili spominjani u javnosti, a koji se odnose na kriminalno djelovanje ovog klana, kao i imena država u kojima djeluju i lažni identiteti koje koriste.
Na snimku se prvi put objelodanjuje podatak da se Zvicer, koji slovi za vođu ,“kavačkog klana“, služi tuđim identitetom i da pod imenom Josip Babić nesmetano putuje Evropom.
Šverc kokaina i bjekstvo
Vođa „kavačkog“ klana, koji se smatra jednim od najvećih švercera kokaina na svinetu, već u martu nije zatečen u svojoj kući u kotorskom naselju Kavači. Crnogorska policija upala mu je u kuću 28. marta. Njegovo bjekstvo se poklopilo i sa otkrićem holandske policije koja je razotkrivajući distribuciju kokaina na prostoru skandinavskih zemalja i prateći rute došla upravo do „kavčana“ i plana likvidacije.
Tom prilikom je raskrinkan plan koji je napravljen za ubistvo Podgoričanina Milića Minje Šakovića, za koga se sumnja da je učestvovao u likvidaciji vođe navijača Partizana Aleksandra Stankovića zvanog Sale Mutavi, koji je, dok je bio živ, bio prijatelj i šef Velje Nevolje.
Pokušano više atentata
Na njega je pokušano više atentata. Zvicer je izrešetan pretprošle godine usred dana dok je džogirao u blizini svog stana u Kijevu.
Radoje Zvicer jedan je od uticajnijih ljudi u podzemlju poslednjih godina. On je, uz Slobodana Kašćelana, označen kao vođa kavačkog klana, za koji se vezuje trgovina narkoticima, ubista i brojna druga krivična djela.
HRONIKA
Za vikend uhapšeno 80 vozača: Vozili pijani, drogirani, počinjeni i drugi teži prekršaji
U saopštenju policije se navodi da su službenici saobraćajne policije izdali 1,26 hiljada prekršajnih naloga učesnicima u saobraćaju, podnijeli 187 prekršajnih prijava i privremeno oduzeli devet pari registarskih oznaka

U Crnoj Gori je za vikend uhapšeno 80 vozača zbog vožnje pod dejstvom alkohola ili droge, kao i zbog počinjenih drugih težih prekršaja iz oblasti Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima, saopšteno je iz Uprave policije.
Iz policije su rekli da je od petka do danas evidentirano 50 saobraćajnih nezgoda u kojima je 11 osoba teže povrijeđeno, a 16 lakše.
U saopštenju se navodi da su službenici saobraćajne policije izdali 1,26 hiljada prekršajnih naloga učesnicima u saobraćaju, podnijeli 187 prekršajnih prijava i privremeno oduzeli devet pari registarskih oznaka.
„Od ukupnog broja uhapšenih osoba, 43 vozača su uhapšena zbog vožnje pod dejstvom alkohola, 21 zbog vožnje pod dejstvom droga i 16 zbog počinjenih drugih težih prekršaja iz oblasti Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima“, kaže se u saopštenju.
Navodi se da je najviše osoba uhapšeno u Podgorici – 28, zatim u Nikšiću osam, Bijelom Polju sedam, Budvi i Herceg Novom po pet vozača.
Iz policije su podsjetili da je od 9. maja do 15. septembra na snazi Naredba o privremenoj zabrani saobraćaja teretnih vozila, autobusa i kampera na pojedinim dionicama puteva u Crnoj Gori.
Oni su apelovali na vozače koji upravljaju tim kategorijama vozila da se upoznaju sa tekstom Naredbe i poštuju ograničenja.
„Uprava policije nastavlja sa planskim lokalnim i nacionalnim akcijama u sklopu pojačane kontrole učesnika u saobraćaju, sa posebnim akcentom na kontrolu motociklista i motocikala, kao i mladih vozača“, kaže se u saopštenju.
Iz policije su apelovali na vozače da poštuju saobraćajne propise i vode računa o tehničkoj ispravnosti vozila, imajući u vidu opasnosti od saobraćajnih nezgoda izazvanih istim, kao i zakonskih sankcija koje se odnose na upravljanje putničkim vozilima i motociklima bez odgovarajuće važeće dokumentacije ili opreme.
HRONIKA
Pucnjava u Siti kvartu: Ranjen Igor Nedović
Iz policije su kazali da je prijavljena upotreba vatrenog oružja u ugostiteljskom objektu u naselju Siti kvart na štetu jednog lica

Podgoričanin Igor Nedović ranjen je u pucnjavi koja se danas dogodila u Siti kvartu kod kafića Doppio u Podgorici, saznaje Portal RTCG iz Uprave policije.
Iz policije su kazali da je prijavljena upotreba vatrenog oružja u ugostiteljskom objektu u naselju Siti kvart na štetu jednog lica.
Ulica Pera Šoća je blokirana.
Policija je na licu mjesta.

Zlatara Mikel, u Ulici Miljana Vukova u Podgorici, opljačkana je danas, saznaju Vijesti nezvanično.
Prema istim informacijama dvije osobe su biber sprejem poprskale radnice u zlatari i ukrale veću količinu zlata.

Prema nezvaničnim informacijama Vijesti, Odjeljenje bezbjednosti Podgorica obaviješteno da je iz jedne zlatare ukradena veća količine nakita.
„O događaju je obaviješteno tužilaštvo i preduzimaju se dalje aktivnosti na pronalasku izvršilaca i utvrđivanju svih okolnosti događaja“, rečeno je Vijestima.U toku je uviđaj.
- HRONIKA3 дана ranije
Pucnjava u Siti kvartu: Ranjen Igor Nedović
- DRUŠTVO3 дана ranije
Crna Gora dobija još jednog mitropolita: Episkop Metodije novi mitropolit Budimljansko-nikšićki
- HRONIKA4 дана ranije
Policija razbila djelovanje organizacije „Fortis Crna Gora“: Uhapšeni osnivač i vođa i jedan od članova
- DRUŠTVO1 дан ranije
(FOTO) Šavnik: Sletio sa puta, ispao iz auta i povrijeđen 12 sati visio iznad litice držeći se za rastinje
- HRONIKA3 дана ranije
Opljačkana zlatara u Podgorici: Dvije osobe biber sprejem poprskale radnice
- DRUŠTVO4 дана ranije
Oslobođeni optužbi svi okrivljeni u predmetu „Stanovi“: Bošković, Šehović, Brajović…