Connect with us

SPORT

PARAOLIMPIJSKE IGRE

Istorijski dan za naš sport: Bronza za Filipa Radovića u Tokiju, veliki uspjeh paraolimpizma

Naš stonoteniser izgubio je polufinalni meč od Poljaka Patrika Čojnovskog, ali je plasmanom među četiri najbolja osigurao prvo odličje za Crnu Goru na Paraolimpijskim igrama

Foto: REUTERS

Istorijski dan za crnogorski sport i paraolimpizam – Filip Radović osvojio je bronzanu medalju u Tokiju.

Naš stonoteniser izgubio je polufinalni meč od Poljaka Patrika Čojnovskog, ali je plasmanom među četiri najbolja osigurao prvo odličje za Crnu Goru na Paraolimpijskim igrama.

Radović je danas u četvrtfinalu u klasi S10, pobijedio Austrijanca Kristijana Gardoša 3:1 (11:8, 11:8, 12:14, 11:8), da bi ga na putu ka finalu zaustavio najbolji igrač svijeta – Čojnovski je slavio 3:1 (13:11, 9:11, 11:4, 11:9).

Poljak je u četvrtfinalu eliminisao drugog našeg predstavnika Luku Bakića 3:0 (11:8, 11:5 i 11:4).

Radović je osvojio petu medalju na velikim takmičenjima, nakon što je bio bronzani na šampionatima Evrope u Vejleu 2015. i Laškom 2017. i srebrni u Helsingborgu 2019. godine.

U Helsingborgu ima i bronzano odličje u ekipnoj konkurenciji.

(Vijesti sport/Mina) 

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

SPORT

Beranac Mijajlo Marsenić ispisao istoriju u Berlinu: Njegov tim osvojio Kup Njemačke nakon 12 godina

Prošle sezone sa saigračima stigao je do finala Lige šampiona, a sada je ekipi donio još jedan vrijedan trofej

Naš Beranac, Mijajlo Marsenić, biće zlatnim slovima upisan u istoriju njemačkog kluba Füchse Berlin. Njegov tim osvojio je Kup Njemačke, i to nakon 12 godina čekanja.

Kako prenose njemački mediji, Marsenić, koji je ujedno i kapiten rukometne reprezentacije Srbije, nastavlja da niže uspjehe sa berlinskim klubom.

Prošle sezone sa saigračima stigao je do finala Lige šampiona, a sada je ekipi donio još jedan vrijedan trofej.

U velikom finalu savladan je Bergischer HC rezultatom 42:33.

Podsjetimo, Marsenić je karijeru započeo u RK Berane.

Piše: Berane online

Nastavite sa čitanjem

SPORT

Veliki uspjeh našeg Beranca: 16-godišnji Vesko Čukić u zlatnoj generaciji Crne Gore koja se plasirala na Evropsko i Svjetsko prvenstvo u fudbalu

„Čast mi je i zadovoljstvo što sam igrao za svoju reprezentaciju i nadam se da ćemo nastaviti sa uspjesima na predstojećem Evropskom, a nakon toga i na Svjetskom prvenstvu“, kazao je Čukić za Berane online

Foto: Privatna arhiva

Među fudbalerima Crne Gore do 17 godina, koji su ostvarili veliki uspjeh plasmanom na Evropsko prvenstvo, a time ujedno i na Svjetsko prvenstvo, nalazi se i naš Beranac, 16-godišnji Vesko Čukić.

On se na utakmici protiv Norveške upisao u listu strijelaca. Crna Gora je u kvalifikacionoj grupi zauzela prvo mjesto, ispred Grčke, Švedske i pomenute Norveške.

Vesko je, inače, standardni igrač kadetske postave beogradske Crvene zvezde, sa kojom je potpisao profesionalni ugovor već sa 15 godina.

„Čast mi je i zadovoljstvo što sam igrao za svoju reprezentaciju i nadam se da ćemo nastaviti sa uspjesima na predstojećem Evropskom, a nakon toga i na Svjetskom prvenstvu“, kazao je Čukić za Berane online.

Ovo je jedan od najvećih uspjeha našeg fudbala i najava da u budućnosti možemo i u seniorskoj konkurenciji izboriti plasman na neko veliko takmičenje.

Evropsko prvenstvo, na kojem igra osam najboljih selekcija, na programu je u Estoniji od 25. maja do 7. juna, dok će se Svjetsko prvenstvo igrati u novembru u Kataru.

Čukić je fudbalsku karijeru započeo u FK Berane, gdje je bio najbolji strijelac Sjeverne regije.

Piše: Berane online

đ

Nastavite sa čitanjem

SPORT

Preminuo legendarni trener Duško Vujošević

U 68. godini

Foto: Peđa Milosavljević/Starsport

Legendarni košarkaški trener Duško Vujošević je preminuo danas u 68. godini u Beogradu.

Vujošević je sredinom marta primljen u bolnicu zbog upale pluća, kao i problema sa srcem i bubrezima, a danas je preminuo.

Tokom svoje bogate i trofejne karijere vodio je i košarkašku reprezentaciju Crne Gore.

Najveći trag u košarci ostavio je kao trener Partizana, sa kojim je osvojio brojne trofeje, a vodio je i OKK Beograd, Mladost Zemun, Oksimesu, Crvenu zvezdu, Brešu, Pistoju, Pezaro, Radnički Beograd, CSKA Moskvu, Limož i Kluž, a bio je i selektor Srbije i Crne Gore, kao i Bosne i Hercegovine.

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije