Connect with us

DRUŠTVO

BIVŠI DIREKTOR PODGORIČKOG DOMA ZDRAVLJA

Jokić odgovorio: Moj svaki prekovremeni sat je opravdan; Radio sam i prije i poslije podne, često vikendom…

Reagovao na optužbe novog menadžmenta Doma zdravlja Glavnog grada koji tvrdi da je Jokić sam sebi isplaćivao naknadu od 150 eura mjesečno,

Jokić, Foto: Gov.me

Bivši direktor podgoričkog Doma zdravlja (DZ) Danilo Jokić reagovao je na optužbe novog menadžmenta Doma zdravlja Glavnog grada koji tvrdi da je Jokić sam sebi isplaćivao naknadu od 150 eura mjesečno, te da je imao gotovo 400 prekovremenih radnih sati prošle godine. Kaže da je svaki prekovremeni sat je opravdan, potpisan i isplaćen.

„Neću vam se mnogo pravdati jer vi to ne zaslužujete. Neću jer je svaki cent zarada prolazio kontrolu Fonda za zdravstvo i nikada se nije desilo da nam je bilo koji predlog odbijen. Pokušao sam kao doskorašnji direktor ove Ustanove da odvojim rad od nerada, ali nažalost nisam u tome do kraja uspio. Pokušavate da napravite priču od prekovremenog rada koji je u rudnicima i zdravstvenim ustanovama neizbježna stvar. Kamo sreće da ste i vi radili prekovremeno“, kaže Jokić u reagovanju.

On dodaje da je svaki prekovremeni sat je opravdan, potpisan i isplaćen.

„Dio našeg menadžmenta je skoro godinu i po radio u kovid uslovima, radeći svoj i tuđi posao. Neke ljude nisam ni izbliza uspio da nagradim za ono što su radili, niti im je DZ mogao platiti onoliko koliko su zasluživali. Biću i ličan; ja gotovo da nisam imao radno vrijeme, bio sam u DZ i prije i poslije podne, često vikendom i uvijek kada sam smatrao da moram biti. Da me ne biste prozivali za mizerije, a to govori o vama, javno, po ko zna koji put prijavljujem svoju mjesečnu zaradu, ne dakle samo platu, nego zaradu, sa 30 godina staža, 40 prekovremenih sati i svim što mi je pripadalo; moja NETO zarada kretala se od 1.512 -1.650 eura“, saopštio je Jokić.

Kako kaže, poređenja radi: „zarada izabrane doktorice, koja je ujedno i predsjednica Odbora direktora, dr Natalije Petrić, koja protiv mene vodi kampanju duže od dvije godine, iznosila je ukupno 2.323 eura (1.451 euro kao zaposlena u DZ i 871 euro kao predsjedbica Odbora direktora)“.

„Neto zarada člana Odbora direktora iz „reda zaposlenih“, sa jednom godinom radnog staža, dr Igora Ljutice, iznosila je 1.700 evra ( od čega je u Odboru direktora primao 523 evra)“, navodi Jokić.

Kaže da ostavlja javnosti da sudi koliko je on , kao direktor DZ, bio plaćen, a koliko su neki bili preplaćeni ili neplaćeni.

„Pojedini mediji su ranije objavili naše zarade, pa je javnost mogla da se uvjeri da ja sa svojom direktorskom zaradom nisam bio među sto prvih u Domu zdravlja. Nisam se borio za sebe, ali za kolege i profesiju jesam. Život me naučio da je strpljenje velika vrlina. Strpljenja imam i brzo će se pokazati, gospodo kolege i koleginice, čemu služi ovaj vaš nedostojni napad na bivši menadžment. Očekujemo vaša nova postavljenja za dobro završen posao progona i lične hajke na mene“, kaže Jokić.

Dodaje da će i pored toga i dalje ponosno držati glavu svjestan činjenice „da sam u sređenim prilikama, zajedno sa svojim timom, mogao i bolje i više, ali u uslovima koje sam zatekao, i sa nekima od vas koji su radili i protiv mene i Doma zdravlja, pravo je čudo da smo uspjeli toliko koliko jesmo“.

„Zaboravili ste, uvažene kolege, kako je bilo teško ući u DZ koji je decenijama bio oktroisan i zarobljen vlašću DPS-a. Zaboravili ste da smo mi prva i jedina tranzicija u našoj upravi od uvođenja višestranačja. Vi se bavite nama, a mi smo DPS-ovim nasljeđem. Ljudi će razumjeti koliko je to teško, a koliko je nečovječan ovaj vaš sramni progon. Nekadašnja šefica finansija DZ u vrijeme bivšeg režima vama je sada član Komisije za presjek stanja!? Čestitam vam. Samo ne zaboravite da je njeno poslovanje predmet pažnje SDT. Narod bi rekao: s kim si onakav si“, zaključio je Jokić u reagovanju.

Advertisement
Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

DRUŠTVO

(VIDEO) Milatović i Spajić na Vaskršnjoj liturgiji u Hramu u Podogrici

Liturgiju je služio mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije

Foto: Screenshot

Predsjednik države Jakov Milatović sa porodicom i predsjednik Vlade Milojko Spajić prisustvovali su vaskršnjoj liturgiji u Hramu Hristovog vaskrsenja u Podgorici.

Liturgiju u hramu služio je mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije.

Foto: Screenshot

Pored brojnih građana liturgiji je pirsustvovao i ministar vanjskih poslova Filip Ivanović.

Foto: Media biro

Liturgiji je priusustvovao i ambasador Rusije u Crnoj Gori Vladislav Maslenikom.

Predsjednik Skupštine Andrija Mandić sa porodicom prisustvovao je liturgiji u manastiru Morača.

Nastavite sa čitanjem

DRUŠTVO

Slabiji zemljotres u Crnoj Gori

Zemljotres je zabilježen 35 kilometara sjeverozapadno od Podgorice na dubini od 10 kilometara

Ilustracija, Foto: Shutterstock

Zemljotres jačine 2,7 stepena zabilježen je u Crnoj Gori.

Prema podacima Evro-mediteranskog sejzmološkog centra (EMSC) zemljotres je zabilježen 35 kilometara sjeverozapadno od Podgorice na dubini od 10 kilometara.

Zemoljtres je registrovan u 10 sati i 39 minuta.

Nastavite sa čitanjem

DRUŠTVO

Mitropolit Joanikije: Crna Gora da prevaziđe unutrašnje podjele

Pozvao je i na izmirenje zavađenih naroda u svijetu i rekao da je Gospod pozvao „sve hrišćane da šire mir u svijetu“

Mitropolit Joanikije, Foto: Profimedia

Mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije kazao je u Vaskršnoj poruci da se nada da će Crna Gora u dogledno vrijeme prevazići sve unutrašnje podjele i dostići svijetlu sinergiju i harmoniju različitih slojeva društva.

„Gledajući kako se u posljednje vrijeme u našoj Otadžbini polako i mukotrpno uspostavljaju red i pravda, i slušajući, još uvijek rijetke, ali i sve češće pozive za svenarodno izmirenje“, naveo je mitropolit Joanikije i dodao da je „ideal takvog društva je u nama, naučili smo ga od proroka i apostola, a naslijedili od Svetog Save i Svetog Petra Cetinjskoga“.

Pozvao je i na izmirenje zavađenih naroda u svijetu i rekao da je Gospod pozvao „sve hrišćane da šire mir u svijetu“.

„Nedaleko od nas, nama bliski narodi, jedni po vjeri, drugi po stradanju, međusobno ratuju. Svakodnevno se prolijeva ljudska krv i ratni zločini umnožavaju, djeca ubijaju, na žalost i na sramotu svega svijeta, ali se, od zaraćenih naroda ne čuju pozivi na pregovore i mir, još manje od onih koji ratove planiraju i finansiraju. Sporadični i jedva čujni pozivi na mir djeluju kao glas vapijućeg u pustinji. Tim pozivima mi pridružujemo naš glas za mir, s molitvom Bogu milosti i mira da omekša srca i urazumi čelnike zaraćenih zemalja te da prekinu međusobno krvoproliće da bi što prije postigli mir koji je potreban svima, a najviše njihovim narodima“, kazao je Joanikije.

On je istakao da od „Kosovskog boja na ovamo“, srpski narod na Kosovu i Metohiji „skoro bez prekida i predaha, trpi ubijanja i etnička čišćenja, ali je, uz neizbrojne žrtve i gubitke ostali na svojim ognjištima“.

„Najviše boli što za naš narod, koji je posljednjih decenija pretrpio ubistva i razaranja, paljenje svetinja, uništavanje grobova i kulturnih dobara, nema pravde ni razumijevanja u takozvanoj međunarodnoj zajednici, dok prištinske vlasti, koje rečena nedjela učiniše i čine, zapadne zemlje preporučuju za Savjet Evrope i ostale međunarodne institucije“, poručio je mitropolit Joanikije.

Dodao je da je danas „Kosovo grdno sudilište“.

„Nad njim se u naše dane svršila tajna bezakonja. Na njemu je pogaženo međunarodno pravo, što ne može proći bez teških posljedica u svijetu. Međutim, mi pravoslavni hrišćani se ne uzdamo u čovjeka nego u Boga i njegovu pravdu. Nadamo se da će Gospod koji uvijek pravedno sudi uslišiti vapaje i molitve naše stradalne braće i sestara sa Kosova i Metohije, da će im dati sigurnost i mir, i bogato ih nagraditi za odanost našim svetinjama i za istrajnost na krstonosnom putu Hristovom“, zaključio je.

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije