Connect with us

HRONIKA

SRPSKA POLICIJA

(VIDEO) Uhapšeni osumnjičeni za ubistvo Nikšićanina u Beogradu: Maloljetnica osumnjičena za saučesništvo

U štek stanu u Beogradu u kojem su uhapšeni osumnjičeni, policija je pronašla pištolj

Foto: Screenshot

Stefan Zlatanović (28) iz Lebana i Luka Vučetić (24) iz Kraljeva uhapšeni su u Beogradu zbog sumnje da su u četvrtak ubili Nikšićanina Ranka Radoševića (54) na benzinskoj pumpi u Rušnju nadomak Beograda.

Oba uhapšena muškarca imaju policijski dosije.

Uhapšena je i maloljetnica koja je osumnjičena za saučesništvo.

Mediji u Srbiji navode da je Radoševića tamošnja policija dovodila u vezu sa „bežanijskim klanom“.

Automobil, koji se vodio na Nikšićanina, početkom 2021. godine pronađen je u voznom parku nakon hapšenja grupe Veljka Belivuka i Marka Miljkovića, koji su optuženi za nekoliko monstruoznih ubistava.

Radošević je bio u rodbinskim vezama sa predsjednikom Opštine Nikšić Markom Kovačevićem.

Radoševićevo ime se u medijima pominje od 2006. godine kada je sa tadašnjim vođom „bežanijskog klana“ Goranom Mijatovićem hapšen zbog iznude nad advokatom Branimirom Guglom u Beogradu. Mijatović je nakon tog ubijen.

Nakon toga mediji su o Radoševiću pisali u januaru 2014. kada je beogradska policija u akciji „Grom” pretresla i njegovu kuću u Barajevu. Tada je kod Radoševića zatečen Baćovićev rođak Rajko Baćović Džeger.

Radoševićevo ime se pominjalo na suđenju pljevaljskom narko-bosu Darku Šariću. U sudskom procesu, tokom suočavanja sa svjedokom saradnikom Nebojšom Joksovićem, optuženi Šarić je izjavio da “Joksović laže kako bi zaštitio Ranka Eskobara iz Nikšića”.

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

HRONIKA

Stradala jedna osoba od strujnog udara u Nikšiću

Kako je rečeno, V.V. je podigao kipu kamiona kojom je dotakao dalekovod

U nikšićkom naselju Kapino Polje od strujnog udara stradao je Nikšićanin V.V.

Kako je „Vijestima“ rečeno, podigao je kipu kamiona kojom je dotakao dalekovod.

Iz kamiona su ga evakuisali pripadnici Službe zaštite i spasavanja Nikšić, hitna služba je pokušala reanimaciju, ali nažalost, bezuspješno.

Nastavite sa čitanjem

HRONIKA

Adžić najavio nova hapšenja: Ovo je završni udarac mafiji

„Možda nećemo imati ovako značajna imena, ali imaćemo profesionalnu instituciju. Presudnu ulogu pored Specijalnog državnog tužilaštva i Specijalnog policijskog odsjeljena imao je i međunarodni faktor gdjer smo iz Europola dobili podatke i ovo je samo početak…“, rekao je Adžić

Akcija u kojoj su uhapšeni pripadnici Uprave polcije je završni udarac mafiji, a državni organi i policija biće očišćeni od njihovih kadrova, kazao je gostujući u Vijestima u pola sedam ministar unutrašnjih poslova Filip Adžić.

On je kazao da su od partnera u Briselu „dobili podršku za ono što radimo“.

„Presudnu ulogu pored Specijalnog državnog tužilaštva i Specijalnog policijskog odjeljena imao je i međunarodni faktor gdje smo iz Europola dobili podatke i ovo je samo početak i u budućem periodu možemo očekivati nova hapšenja. Možda nećemo imati ovako značajna imena… ali imaćemo jednu profesionalnu instituciju“, rekao je Adžić.

On je naveo i da će funkciju čelnika Sektora za borbu protiv kriminala u Upravi policije umjesto Dejana Kneževića, koji je uhapšen zbog sumnje da je dio organizovane kriminalne grupe, privremeno obavljati „gospodin Šćepanović iz Specijalnog policijskog odjeljenja“, do izbora novog pomoćnika, odnosno do konkursa.

„To je privremeno rješenje dok se na osnovu konkursa ne izabere novi pomoćnik direktora Uprave policije. Imaćemo provjere svih službenika koji dolaže na najodgovornija mjesta u Upravi policije. Ščepanović je čovjek koji uživa veliko povjerenje SDT-a i koji među kolegama, koje obavljaju najsloženije poslove u ovom trenutku, ima izuzetno značajan kredibilitet“, rekao je Adžić.

On je kazao i da nije zapečaćen čitav sektor Sektora za borbu protiv kriminala, i da je Specijalno policijsko odjeljenje dio tog sektora.

„Jedno od devet odsjeka koji postoje u okviru tog sektora, jesu zapečenje neke kancelarije, ali je to mali broj. Radi se o nekih desetak službenika, a sektor broji 284 ili 285 službvenika. Prema novoj sistematizaciji taj sektor bi trebalo da ima oko 504 ili 505 aslužbenika. To znači da je jedan manji broj službenika iz tog sektora zaista onaj za koji se sumnja da su problematični kadrovi“, rekao je Adžić.

Adžić je naveo da od kada je na čelu MUP-a on do sada nije zaposlio „gotovo nijednog službenika UP“.

Istakao je i da su za vrijeme Kneževića napravljeni najveći iskoraci u borbi protiv organizovanog kriminala u Crnoj Gori.

„Sve ono što se desilo u protekle dvije godine desilo se između ostalog i što je na tom mjestu bio gospodin Knežević. Nemojmo da zaboravimo da smo u tom periodu imali najveće zapljene kokaina u istoriji Crne Gore, da smo preko 95 članova organizovanih kriminalnih grupa porocesuirali, zahvaljujući između ostalog i Kneževiću. U tom dijelu ne možemo reći da nije bilo rezultata… Da li je neko u međuvremenu ili od samog početka imao instrukciju da za određene predmete, ljude, odluke pravi opstrukcije, ostaje da se utvrdi na svim organima koji treba da to ispitaju“, rekao je Adžić.

Komentarišući odgovornost direktora Uprave policije Zorana Brđanina, ministar unutrašnjih poslova je kazao da će preispitati kompletan događaj.

Upitan da li će smijeniti Brđanina, rekao je da će razgovarati s njim u ponedjeljak.

„Imaću razgovor u ponedjeljak i nakon toga imaćemo konkretniji odgovor. Neka javnost procijeni da li snosi odgovornost. Moj utisak je da svakako mora postojati neka vrsta odgovornosti s obzirom na to da je to dugogodišnji saradnik (Knežević) i predlog koji je pošao od Brđanina. Ali Brđanin ne može biti odgovoran za postupak svakog policijskog službenika“, rekao je Adžić.

Komentarišući novootkrivene slučajeve policijske torture, on je rekao da bi mediji prilikom objavljivanja fotografija torture trebalo da navedu i kada se to dešavalo.

„Mnogi građani misle da su fotografije iz sadašnjeg perioda. Ovo su fotografije koje su nastale prije dvije ili više godina…“, rekao je Adžić.

Dodao je i da na osnovu iskaza tužilaštvo pokrene odgovarajuće procedure.

„Radujem se što je vrhovna državna tužiteljka Tatjana Begović pozvala da se preispitaju svi predmeti. To će biti put da suzbijemo ovakve stvari. Moramo sankcionisati sve koji su mimo zakona prekoračivali ovlašćenja“, rekao je Adžić.

Na pitanje ima li aktivnih službenika u Upravi policije sa objavljenih fotografija, odgovorio je potvrdno.

„U radnom odnosu da, da li su raspoređeni, ne“, naveo je Adžić.

Nastavite sa čitanjem

HRONIKA

Uhapšena dvojica državljana Crne Gore zbog zaplene više od 400 kg kokaina u Urugvaju

Sumnja se da su pripadnici Balkanskog klana

Urugvajska policija je zaplijenila više od 400 kilograma kokaina u okviru akcije pod nazivom „Virtus“, i između ostalih, uhapsila dvojicu državljana Crne Gore. To je potvrđeno za „El Observador“ iz urugvajske policije.

Droga je stigla iz Bolivije i bila je namijenjena za Evropu, saopšteno je iz Tužilaštva.

Operacija je uključivala racije u Montevideu, San Hozeu i Rio Negru, javio je ranije „Telemundo“. U ovu organizaciju bilo je uključeno 18 ljudi različitih nacionalnosti, a trenutno je uhapšeno 15, od kojih su mnogi stranci, objavio je „elobservador.com.uy“.

Među tih 15 uhapšenih su i dvojica državljana Crne Gore za koje se sumnja da su pripadnici balkanskog klana, što je „Telemundo“ javio, a potvrdili su „El Observadoru“ izvori bliski istrazi.

„Balkanski klan je velika mreža organizovanog kriminala koja djeluje u Evropi, koju čine građani Srbije, Crne Gore i Hrvatske“, piše u tekstu.

Vlasti, uključujući Generalnu direkciju za suzbijanje šverca droge, zaplijenile su četiri vozila.

„Međutim, istraga se nastavlja i u narednim satima bi moglo biti još hapšenja i zapljena. Istragu koja traje pet mjeseci vodi tužilac za narkotike Monika Ferero, navode iz Tužilaštva, gdje su dodali da je riječ o „važnoj organizaciji“, piše „elobservador.com.uy“.

Podsjetimo, Evropska komisija ukazala je u izvještaju iz 2022. godine za Crnu Goru na porast slučajeva u kojima su uhapšeni crnogorski državljani zbog šverca droge, posebno kokaina, u inostranstvu.

U nedavnom izvještaju Kancelarije Ujedinjenih nacija za drogu i kriminal (UNODC) navedeno je da su kriminalci iz Crne Gore učestvovali u međunarodnom švercu više od 30 tona kokaina, koji su zaplijenile policije širom svijeta od 2017. godine do 2021. godine.

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije