Connect with us

POLITIKA

BIVŠI MINISTAR ZA DAN PUTOVAO U VIŠE ZEMALJA

Utvrđeno da je Petar Ivanović za jedan dan uzeo sedam dnevnica, odbijena tužba poslanika DPS-a

Sud je naveo da Ivanović mora Stijoviću da nadoknadi troškove postupka u iznosu od 786.50 eura

Petar Ivanović, Foto: Vlada Crne Gore

Osnovni sud u Podgorici odbio je tužbeni zahtjev poslanika DPS-a Petra Ivanovića koji je tužio bivšeg ministra Aleksandra Stijovića zbog izjave da je tokom jednog dana putovao u više država i za to uzeo određene dnevnice. Ivanović je tražio da mu Stijović na ime naknade nematerijalne štete za pretrpljene i buduće duševne bolove zbog povrede prava ličnosti – prava na čast i prava na ugled isplati 1.000,00 eura. Sud je naveo da Ivanović mora Stijoviću da nadoknadi troškove postupka u iznosu od 786.50 eura.

Takođe je tražio da Sud naredi tuženom da ovu presudu o svom trošku u cjelosti objavi u prvoj narednoj emisiji Načisto sa Petrom Komnenićem.

Tužilac je u tužbi, podnescima, te riječi na raspravi, preko punomoćnika u bitnom naveo da je tužilac poslanik u Skupštini Crne Gore, kao i savjetnik za ekonomska pitanja predsjednika Crne Gore i funkcioner Demokratske partije socijalista, da u domaćoj i medunarodnoj javnosti uživa veliki ugled, te da se već duži niz godina bavi politikom, a u periodu od 2012. do 2016. godine obavljao je dužnost ministra poljoprivrede i ruralnog razvoja. Dana 11.02.2021. godine na televiziji „Vijesti“ emitovana je emisija „Načisto sa Petrom Komnenićem, u kojoj je gostovao Aleksandar Stijović, aktuelni ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Crne Gore – ovdje tuženi, kojom prilikom je imenovani iznio niz neistinitih i malicioznih činjeničnih tvrdnji, odnosno neutemeljenih optužbi protiv tužioca, a koje predstavljaju otvorene insinuacije ovdje tuženog u vezi sa tim da je tužilac navodno zloupotijebio službena ovlašćenja.

Konkretno, tuženi je prilikom gostovanja u pomenutoj emisiji izjavio: „Dakle, ovako, 23.09.2013. godine Petar Ivanović ide prvo u Novi Sad, pa onda istog dana ide u Francusku, pa istog dana ide… ne znamo gdje ide, nije napisano, pa onda ide u Ukrajinu istog dana, istog dana ide u Hrvatsku. istog dana ide u Vinčester, istog dana ide u Španiju, istog dana ide u Njemačku, s tim što za Novi Sad uzima dnevnicu, za Novi Sad uzima dnevnicu 398 eura, za Francusku uzima dnevicu od 2.066 eura, za vamo gdje ne znamo gdje je išao uzima 144 eura, za Ukrajinu uzima dnevnicu od 134 eura, za Vinčester uzima dnevnicu od 1.274 eura, za Španiju uzima dnevnicu od 930 eura, za Njemačku uzima dnevnicu od 578 eura. Za isti dan ukupno 6.297 eura. Pa ne znam koliko je prešao. Izgleda mi gdje god da je avion stao, tu je naplaćena dnevnica.“

Nadalje je navedeno da tuženi u daljem toku emsijie, a ni kasnije nije uopšte obrazložio na čemu zasniva svoju izjavu, niti je pružen bilo kakav relevantan dokaz, kao što su putni nalozi – nalozi za službeno putovanje, platforma za putovanje date na verifikaciju, odnosno izvještaj o istom, koji bi potkrijepili tvrdnje tuženog da je tužilac postupao na navedeni način. Po pisanju medija zaključuje se da je tuženi pročitao obračunski list, odnosno analitičku karticu izdatu na pomenuti datum, koji potvrđuje da je tužiocu na taj dan isplaćena refundacija troškova za službena putovanja u toku 2013. godine. Namjera tuženog je bila da ovakvim navodima uznemiri javnost, te da kod iste kreira negativnu sliku o tužiocu i stvori utisak da je tužilac lažno prikazao da je obišao sve nabrojane lokacije tokom jednog dana, a da je to učinio kako bi oštetio budžet države u iznosu od 6.297,00 eura, te je, dakle, plasiranjem neistinitih navoda i saopštavanjem zlonamjernih izjava tuženi povrijedio pravo tužioca na čast i ugled, na način što je istog predstavio u negativnom svijetlu, kao lice koje je postupalo protivzakonito.

Opisana povreda ugleda i časti je utoliko veća budući da je ista data u emisiji „Načisto“ sa Petrom Komnenićem, koja se emituje na televiziji sa nacionalnom frekvencijom – TV „Vijesti“, a daje se u udarnom terminu, kao jedna od najgledanijih emisija u Crnoj Gori. Osim navedenog, ova emisija je u cjelosti objavljena i na kanalu „Vijesti Online“ na društevnoj mreži „You tube“, na koji način je ista učinjena dostupnom ne samo crnogorskoj javnosti, već i globalno-svakom internet korisniku, i to trajno, te je očigledno da tužilac trpi štetu u produženom trajanju, odnosno da će i u budućnosti trpjeti štetu usled ovakve izjave tuženog. Pretrpljena šteta utoliko je veća budući da je izjava data od strane aktuelnog ministra poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Vlade Crne Gore, dakle, od strane javnog funkcionera, kojom kao nosiocu javne funkcije, građani vjeruju, pa samim tim mora imati veći stepen odgovornosti za javno izgovorenu riječ. Tuženi je tužiocu štetu nanio umišljajno, jer je isti znao kakvu štetu može nanijeti plasiranjem neistinitih činjeničnih tvrdnji na prethodno opisani način, te je i želio da takva šteta nastupi po tužioca.

Nadalje je navedeno da je tuženom uspjelo da u javnosti osujeti ličnost tužioca i prikaže da je isti postupac nezakonito i neprofesionalno prilikom obavljanja svoje dužnosti ministra, budući da su se u brojnim medijima, kao i na društvenim mrežama, kako u Crnoj Gori, tako i u regionu, prenijele ove nepotkrijepljene izjave tuženog, a na internetu, te na portalima različitih medija i dalje su dostupni svi novinski članci koji prenose konkretnu izjavu tuženog, te i ova činjenica uvećava bol koji je pretrpio tužilac.

Tužilac je prilikom obavljanja dužnosti ministra poljoprivrede i ruralnog razvoja istu obavljao savjesno, zakonito i pravilno, te je samim tim i svako službeno putovanje tužioca obavljeno u skladu sa relevantnim zakonima i propisima, a informacije o službenim putovanjima tužioca i dalje su dostupne na web stranici Vlade Crne Gore, a o istima je javnost izvještavana i putem „You tube“ kanala tadašnjeg Ministarstva poljoprivrede i ruralnog razvoja. U konačnom, predloženo je da sud usvoji tužbeni zahtjev na način što će obavezati tuženog da tužiocu na ime naknade nematerijalne štete za pretrpljene i buduće duševne bolove zbog povrede prava ličnosti – prava na čast i prava na ugled isplati iznos od 10.000,00 eura, sa pripadajućom zakonskom kamatom od dana podnošenja tužbe pa do konačne isplate, te da se naredi tuženom da ovu presudu o svom trošku u cjelosti objavi u prvoj narednoj emisiji Načisto sa Petrom Komnenićem- navodi su presude.

Dalje, uvidom u nalog za službeno putovanje od 09.09.2013. godine, evidentiran pod brojem 125/13-0907-227 putni račun koji se odnosi na put za period od 24.04. do 26.04. bez navodenja godine, koji takođe nije datiran utvrđeno je da je tužilac u periodu od 22.04.2013. godine do 26.04.2013. godine boravio u Sarlandu – Njemačka, pri čemu u nalogu za putovanje razlog odlaska u Sarland nije čitljiv, da je putovao avionom, te da je za navedeno službeno putovanje putnim računom za koji nije utvrđeno kad je podnijet, jer datum nije označen, zahtjevao isplatu 2 dnevnice u ukupnom iznosu od 150,00 eura (2×75,00 eura), te hotelskih troškova u iznosu od 428,00 eura, što čini ukupno 578,00 eura, koji iznos je ministar Petar Ivanović i primio.

Da je tužilac u periodu od 29.04.2013. godine do 01.05.2013. godine bio na službenom putu u Madridu, proizilazi iz putnog računa u kojem su označeni navedeni datumi (bez označenja godine), kojim je tužilac zahtjevao isplate 2 dnevnice u ukupnom iznosu od 138,00 eura (2×69,00 eura), te hotelskih troškova u iznosu od 540,51 euro, troškova prevoza u iznosu od 159,54 eura, te ostalih troškova u iznosu od 75,15 eura i 17,80 eura, što čini ukupan iznos od 930,90 eura, koji iznos je i isplaćen ministru Petru Ivanoviću, uz koji putni račun su i dostavljeni dokazi o nastalim troškovima (avionska karta, hotelski račun itd.), iz kojih zapravo proizilazi da se radilo o službenom putu u Madrid.

Takođe, tužilac je, a kako to proizilazi iz putnog računa za period od 02.05. do 05.05, (bez označenja godine), te dokaza o nastalim troškovima priloženim uz isti (avionska karta, hotelski račun itd.), u periodu od 02.05.2013. godine do 05.05.2013. godine bio na službenom putu u Vinčesteru, a kojim putnim računom je tužilac zahtjevao isplate 3 dnevnice u ukupnom iznosu od 225,00 eura (3×75,00 eura), te naknadu hotelskih troškova u iznosu od 479,74 euro, troškova prevoza u iznosu od 437,05 eura, te ostalih troškova u iznosu od 132,24 eura, što čini ukupan iznos od 1.274,08 eura, koji iznos je i isplaćen ministru Petru Ivanoviću, navodi su obrazloženja presude.

Utvrđeno da su Ivanoviću isplaćene dnevnice

„U konačnom, uvidom u dnevnik blagajne od 23.09.2013. godine proizilazi da je Ministarstvo poljoprivrede i ruralnog razvoja dana 23.09.2013. godine isplatilo Petru Ivanoviću za Novi Sad 398,55 eura, za Francusku 2.066,95 eura, za službeni put na nepoznatu lokaciju 144,26 eura, za Ukrajinu 134,00 eura, za Vinčester 1.274,08 eura, za Španiju 930,90 eura, za Njemačku 578,00 eura. Takođe, isto proizilazi i iz izvoda Ministarstva poljoprivrede ruralnog razvoja za 2013. godinu, tj. da je Petru Ivanoviću dana 23.09.2013. godine isplaćeno: za Novi Sad 398,55 eura, za Francusku 2.066,95 eura, za Madarsku (država je ručno dopisana) 144,26 eura, za Ukrajinu 134,00 eura, za Vinčester 1.274,08 eura, za Španiju 930,90 eura, za Njemačku 578,00 eura, a osim toga i da su sve navedene isplate izvršene po nalogu 150-a, iz dijela budžeta Ministarstva predvidenog za subvencije, označenog šifrom 4181“, navodi su obrazloženja presude.

(Dan) 

POLITIKA

Novi ministar za razvoj sjevera, Damjan Ćulafić se obratio građanima: „Cilj je ekonomski osnažiti sjever Crne Gore“

„Razvoj sjevera je stub na kojem ćemo graditi bolju i prosperitetniju Crnu Goru“, poručuje ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera

Foto: Gov.me

Novoimenovani ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjan Ćulafić obratio se saopštenjem građanima Crne Gore.

Saopštenje prenosimo integralno:

„Poštovani građani Crne Gore,
Čast mi je i zadovoljstvo da vam se obratim kao novoimenovani ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera. Preuzimajući ovu odgovornu funkciju, osjećam duboku zahvalnost – istovremeno svjestan svih izazova koji su pred nama. Ekologija, održivi razvoj i razvoj sjevera su stubovi na kojima ćemo graditi bolju i prosperitetniju budućnost Crne Gore.

Odmah po preuzimanju dužnosti, održao sam konstruktivne razgovore sa svojim saradnicima u Ministarstvu. Zajedno ćemo se, u narednom periodu, posvetiti ispunjavanju ambicioznih ciljeva koje smo postavili pred nama. Naš prioritet je realizacija svih obaveza u razumnim rokovima, uz osiguranje najvišeg nivoa kvaliteta i efikasnosti u svim segmentima rada.

Posvećen sam tome da nijedan resor unutar ministarstva ne bude zapostavljen. Naš pristup će biti sveobuhvatan – ekologija, održivi razvoj i razvoj sjevera su međusobno povezane oblasti koje zahtijevaju sinergijski pristup kako bismo postigli najbolje rezultate.

Razumijem da postoje određene nedefinisane nadležnosti u pogledu resora razvoja sjevera. U najskorijem roku ćemo raditi na artikulisanju ovih nadležnosti, uz maksimalno poštovanje nadležnosti koje drugi ministri imaju na istom teritorijalnom dijelu naše zemlje. Saradnja i koordinacija među resorima su ključne za postizanje ciljeva.

Uvaženi građani, uspjeh nije nešto što se dostiže preko noći, već rezultat marljivog rada, predanosti i zajedničkih napora. Naša misija je jasna: zaštititi našu prirodu, osigurati održivi razvoj i ekonomski osnažiti sjever Crne Gore. To je izazov, ali i prilika da pokažemo koliko možemo postići kada radimo zajedno.

Taj put neće uvijek biti lak, ali svaki korak koji napravimo biće prema svjetlijoj, održivijoj i prosperitetnijoj budućnosti. Naša Crna Gora može i mora biti primjer harmonije između čovjeka i prirode, razvoja i očuvanja!“.

Nastavite sa čitanjem

POLITIKA

Predsjednik Bošnjačkog saveza u Americi: Ibrahimoviću, šta je bilo s parama za kampanju iz Njujorka?

Rastoder rekao da će u nedjelju objaviti koliko je novca u pitanju i ko je sve donirao. Iz BS saopšteno da neće da komentarišu“nebuloze i neistine raznih dušebrižnika”

Foto: Bošnjačka stranka/Stav

Jedan od lidera Bošnjaka iz Crne Gore u dijaspori Esad Rastoder pitao je javno predsjednika Bošnjačke stranke (BS) šta se desilo sa novcem koji je Ervin Ibrahimović navodno dobio od zemljaka u Njujorku za kampanju u prošlogodišnjim parlamentarnim izborima i pozvao ga da to obznani ili će te podatke on objaviti.

Predsjednik Bošnjačkog saveza Crne Gore u Sjedinjenim Američkim Državama je “Vijestima” rekao da je on napravio snimak koji kruži društvenim mrežama, i poručio da će u nedjelju u 20 časova objaviti drugi u kome će pojasniti detalje o tome koliko je novca u pitanju i ko je sve donirao.

Na video snimku on kritikuje Bošnjačku stranku zbog ulaska u Vladu sa partijama nekadašnjeg Demokratskog fronta (DF) i poziva Ibrahimovića da saopšti gdje je novac koji je sakupljen za kampanju.

“Kad su bili izbori prije godinu dana, da kaže narodu i članstvu koliko se skupilo para u Njujorku u Bošnjačkom centru, a te su pare koje su se skupile za finansiranje kampanje BS-a. Koliko para je odnio u Crnu Goru i kako ih je prenio”, saopštio je Rastoder i dodao da će, ako Ibrahimović to ne kaže, pozvati Agenciju za sprečavanje korupcije (ASK) da utvrdi gdje je novac završio kao i da li je došao u blagajnu BS.

On je lideru najjače manjinske stranke u Crnoj Gori poručio da je “dosta laži i prevare”.

“Ima još neko familiju, oca, majku. Ima još neko ko bi zaposlio svoju rodbinu ili nekog svog, ne samo ti svoje. Ovo što si sad uradio, nisi ispred bošnjačkog naroda, već samo ispred tvojih poltrona i ulizica”, poručio je Rastoder.

Iz Bošnjačke stranke nisu odgovorili na pitanja da li je Bošnjački savez Crne Gore iz Njujorka donirao novac za kampanju za parlamentarne izbore prošle godine, niti da li su primali donacije iz inostranstva.

“Nebuloze i neistine raznih dušebrižnika, koji se svaki dan, po zadatku, javljaju da blate BS i predsjednika Ibrahimovića, ne želimo ni komentarisati. Čeka nas puno posla, da pomognemo bošnjačkom narodu, zbog čega smo i postali dio 44. Vlade. Ovakve i slične gluposti su skretanje pažnje javnosti sa suštinskih tema”, poručili su u odgovorima koje su dostavili listu.

U Izvještaju o troškovima izborne kampanje za parlamentarne izbore u junu 2023. godine koji je BS podnijela ASK-u nisu prijavljene donacije iz privatnih izvora, dok su iz javnih potrošili nešto više od 40.000 eura, dok su iz sopstvenih sredstava prenijeli 6.000 eura. Ibrahimovićeva partija je izvještaj podnijela 7. jula prethodne godine.

Zakon o finansiranju političkih subjekata i izbornih kampanja zabranjuje učesnicima na izborima da primaju materijalnu, finansijsku pomoć i nenovčanih priloga od drugih država, privrednih društava i pravnih lica van teritorije Crne Gore, fizičkih lica i preduzetnika koja nemaju biračko pravo u Crnoj Gori, anonimnih darodavaca…

Prema podacima sa sajta stranke, njihovi predstavnici su bili u posjeti dijaspori u najvećem američkom gradu, u aprilu prošle godine, kao pokrovitelji iftara u Bošnjačkom Islamskom kulturnom centru Plav-Gusinje. Prisutnima su tom prilikom u ime BS obratili potpredsjednik Damir Gutić i portparol Adel Omeragić.

Ovo nije prvi put da predstavnici te stranke idu u posjete dijaspori uoči izbora.

Ibrahimović je bio u posjeti Zavičajnom klubu “Bihor” iz Luksemburga 1. maja prošle godine, nešto više od mjesec dana prije parlamentarnih izbora, dok je u istu državu išao i 13. jula 2020, takođe uoči izbora za državni parlament.

U predsjedničkoj kampanji 2023. godine bivši šef države Milo Đukanović i lider BS su se sastali sa crnogorskim iseljenicima u Hanoveru.

Takođe, krajem septembra 2022. godine, uoči lokalnih izbora u više opština, lider BS i tadašnji ministar kapitalnih investicija, kao i državni sekretar u tom resoru Admir Šahmanović, sastali su se sa predstavnicima udruženja dijaspore u Njujorku, dok je u posjetu iseljenicima u Frankfurtu Ibrahimović putovao u tandemu sa predsjednikom rožajskog odbora stranke Mirsadom Nurkovićem.

Uoči predsjedničkih izbora 2018. godine, na kojim je BS podržala kandidata Demokratske partije socijalista (DPS) Mila Đukanovića, politička konkurencija ih je optuživala da dobija novac od iseljenika i da “na nečastan način nagovaraju dijasporu da dođe na glasanje”. Tada je ove tvrdnje iznio član rožajskog odbora Građanskog pokreta URA Hajruš Kalač, ali ni tada “Vijestima” nije odgovoreno li se u inostranstvu skupljao novac za kampanju.

Ibrahimović je nekoliko puta i pozivao da se građanima Crne Gore koji žive u inostranstvu omogući da glasaju u diplomatsko-konzularnim predstavništvima, a dijasporu je nazivao “najvećim investitorom” i “razvojnim resursom”.

Nekoliko puta je lider BS govorio u ime crnogorskih iseljenika, pa je tako prije dvije godine kazao da je “dijaspora zabrinuta zbog statusa pripadnika nacionalnih manjina”, a 2020. godine u njihovo ime govorio kako žele da rekonstruišu Dom zdravlja u Rožajama i u parlamentu pitao tadašnjeg ministra zdravlja Kenana Hrapovića da li taj resor prihvata doniranje sredstava.

BS je do sredine oktobra važio za izvjesnog konstituenta budućeg kabineta, ali je mandatar za sastav vlade i predsjednik Pokreta Evropa sad (PES) Milojko Spajić tada iznenada odustao od aranžmana s njima i dogovorio se s Demokratama, Socijalističkom narodnom partijom (SNP), Albanskim forumom i Albanskom alijansom, uz parlamentarnu podršku saveza Za budućnost Crne Gore (ZBCG) koji čine partije nekadašnejg DF-a.

Iz PES-a su tada “Vijestima” rekli da je BS odbio da bude u vlasti sa ZBCG i da je tražio da se u nju ubace Socijaldemokrate (SD), dok su iz BS-a naveli da nisu ni stigli da se izjasne o Spajićevoj ponudi o manjinskoj vladi sa ZBCG, a neki izvori iz BS su tvrdili da nisu ni dobili formalnu ponudu.

Tokom pregovora se spekulisalo da bi BS-u mogla da pripadnu četiri resora i jedno potpredsjedničko mjesto u vladi.

BS: Projekti prelomili ulazak u Vladu

Bošnjačka stranka juče je saopštila da je sporazumom o ulasku u rekonstruisanu Vladu premijera Milojka Spajića predviđeno da kapitalni projekti u mjestima gdje žive Bošnjaci budu prioritet u narednom periodu, kao i da je Ibrahimović u sporazumu sa premijerom Spajićem definisao o kojim se projektima radi.

U saopštenju koje potpisuje najjača manjinska stranka u Crnoj Gori se kao strateški ciljevi njihovog ulaska u izvršnu vlast navode: obezbjeđivanje finansija za završetak skijališta Štedim, aktuelizacija otvaranja tunela Rožaje-Peć, otvaranje puta Plav-Dečani, obezbjeđivanje sredstava za revitalizaciju Plavskog jezera, rekonstrukciju puta Gusinje-Grebaje, završetak puta Plav-Gusinje preko Kruševa, put Petnjica-Bioče, valorizacija Đalovića pećine, skijalište Cmiljača, put Sveti Ivan-Mrkojevići-Sukobin, bulevar kroz naselja Čeluga i Zaljevo u Baru.

Nastavite sa čitanjem

POLITIKA

Mandić: Iznenađen sam reakcijom Hrvatske

„Predlažem Vladi da ne uvodi recipročne mjere“

Foto: Boris Pejović

Predsjednik Skupštine Andrija Mandić saopštio je na današnoj sjednici Skupštine da predlaže Vladi da ne uvodi i ne preduzima nikakve recipročne mjere, povodom odluke zvaničnog Zagreba da Mandića, potpredsjednika Vlade Aleksu Bečića i lidera Demokratske narodne partije (DNP) Milana Kneževića proglasi za persone non grata.

„To je Vladina nadležnost, a ne nadležnost Predsjendika Skupštine. Ona vodi unutaršnju i spoljnu politiku“, pojasnio je Mandić.

Istakao je da Crna Gora ostaje posvećena dobrosusjedskim odnosima.

„A razumijem i da Hrvatska želi da vodi politiku kakvu ona hoće. Žao mi je samo što ovog ljeta neću ljetovati na Korčuli. To jeste nezgodno, ali snaći ću se i na našem primorju“, kazao je Mandić.

Mandić je dodao da se od čitave povike sve na kraju svelo na reakciju koja se odnosi na samo tri političara.

„Nijedan dobronamjerni čovjek nije mogao ni naslutiti da će se u 2024. godini moderna Hrvatska poistovjećivati sa Nezavisnom Državnom Hrvatskom na način što će na način što će liderima tri stranke zabraniti ulazak u Hrvatsku“, poručio je on.

Mandić je podsjetio da je nakon usvajanja Rezolucije o Jasenovcu pozvao delegaciju Hrvatskog sabora da posjeti Crnu Goru.

„Taj taj poziv i daje stoji. Oni su naši prijatelji i ponovo ih pozivam u Crnu Goru da dođu. Želimo da razgovaramo i da otklonimo sve nedoumice“, poručio je Mandić.

Ipak, kako je naveo, ostaje pri stavu da je Rezolucija o jasenovcu „mjera naše pripadnosrti narodima koji baštine tekovine slobode, istine, pravde i mira“.

„U 21. vijeku ne smije postojati politika koja revitalizuje mračne ideologije nacizma i fašizma“, smatra Mandić.

Prema njegovim riječima, crnogorski poslanici su sa Rezolucijom o Jasenovcu napravili veliki civilizacijski iskorak.

„Zadovoljan sam što su svi poslanici saopšptili da ono što se desilo u Jasenovcu jeste genocid, bez obzira jesu li glasali za nju ili ne“, zaključio je Mandić.

Mandić DPS-u: Rezolucija nema nikakve veze sa Vučićem, ali ne potcjenjujte ga

Mandić je poslaniku DPS-a Andriji Nikoliću poručio da rezolucija o Jasenovcu nema nikakve veze sa predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, nioti je on inicirao.

„Ono što usvoji parlament Srbije ima veze sa Vučićem. Nemojte predstavljati na to da je Vučić nema hrabrosti da rezoluciju usvoji u Srbiji, pa je riješio da to učini u Crnoj Gori. Nemojte da potcjenjujete predsjednika Srbije. Ovo je naša akcija, smišljena i odrađena u Crnoj Gori“, kazao je Mandić.

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije