Connect with us

DRUŠTVO

ROČIŠTE ODLOŽENO ZA 23. DECEMBAR

Suprug Milice Pejanović Đurišić traži 40.000 eura zbog razrešenja prije isteka mandata

Bivši dugogodišnji direktor Montenogro erlajnsa Zoran Đurišić podnio je tužbu zbog razrešenja sa pozicije člana Savjeta Agencije za civilno vazduhoplovstvo

Đurišić, Foto: Savo Prelević

U podgoričkom Osnovnom sudu danas je održano ročište po tužbi bivšeg dugogodišnjeg direktora Montenogro erlajnsa i supruga visoke funkcionerke opozicionog DPS-a Milice Pejanović Đurišić, Zorana Đurišića protiv Vlade Crne Gore, kojom on traži da mu se isplati 40.000 eura zbog razrešenja sa pozicije člana Savjeta Agencije za civilno vazduhoplovstvo prije isteka mandata.

Sutkinja Nina Ojdanić je tokom nastavka dokaznog postupka donijela rješenje da se 23. decembra, za kad je odloženo glaavno ročište, u svojstvu svjedoka saslušaju nekadašnji predsjednik Savjeta Agencije Časlav Vešović i zaposlena Gordana Šošić.

Advokat Đurišića, Siniša Gazivoda smatra da je činjenično stanje u ovoj pravnoj stvari dovoljno utvrđeno i da zbog toga ne treba da budu saslušani Vešović i Šošić.

Vlada je Đurišića razriješila 11. januara 2018. godine, a kako je navedeno u tužbi, slučaj zasnovala samo na izjavi tadašnjeg ministra saobraćaja i pomorstva Osmana Nurkovića da Đurišić „od dana imenovanja za člana Savjeta nije prisustvovao nijednoj sjednici Savjeta, niti je koristio poslovničku odredbu o pravdanju svojih izostanaka i izjašnjenju o dostavljenim materijalima iz dnevnih redova sjednica Savjeta“.

Tužba Đurišića je dvije godine bila na Upravnom sudu, odnosno od 2018., da bi se nakon toga izjasnili da to nije u njihovoj, već u nadležnosti Osnovnog suda.

U tužbi se tvrdi da su grubo zanemarena prava Đurišića, kome nije omogućeno da iznese činjenice i priloži dokaze u ispitnom postupku, kao ni da se izjasni o rezultatima ispitnog postupka za kojeg sumnjaju i da je sproveden.

Đurišić je juče izjavio da nije prisustvovao nijednoj sjednici Savjeta Agencije za civilno vazduhoplovstvo, budući da je nakon konstitutivne sjednice, o čijem je održavanju obaviješten telefonom, a kojoj nije prisustvovao jer je bio odsutan, tražio da mu dostave devet ključnih dokumenata o funkcionisanju Agencije u tehničkom, tehnološkom i finansijskom smislu.

„Taj zahtjev sam pisano uputio Agenciji i na isti nikada nisam dobio odgovor. Ne sjećam se da li sam obavijestio Agenciju o svom odsustvu sa konstitutivne sjednice. Savjetu Agencije sam dostavio svoju kućnu adresu, a nisam email. Potvrđujem da je moja zvanična mejl adresa zoran.djurisic…, pri čemu navodim da sam se jednom mejlom obratio Agenciji, ali napominjem da je taj mejl umjesto mene poslao moj sin, a po mom nalogu, budući da ne koristim te vidove elektronske komunikacije,“ kazao je on.

Zakonski zastupnik Agencije, zamjenica zaštitnika imovinsko-pravnih interesa Crne Gore Milanka Rakočević, smatra da je tužilac svojim radom doveo u pitanje rad Agencije, jer je imenovan za člana Savjeta od strane Vlade i da je bio dužan da sjednicama prisustvuje i svojim radom doprinese kvalitetnijem obavljanju poslova i zadataka.

Đurišić je nakon ročišta izjavio da tužbenim zahtjevom traži 40.000 eura, odnosno koliko bi mu pripadalo od razrešenja do kraja mandata.

Advertisement
Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

DRUŠTVO

(VIDEO) Milatović i Spajić na Vaskršnjoj liturgiji u Hramu u Podogrici

Liturgiju je služio mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije

Foto: Screenshot

Predsjednik države Jakov Milatović sa porodicom i predsjednik Vlade Milojko Spajić prisustvovali su vaskršnjoj liturgiji u Hramu Hristovog vaskrsenja u Podgorici.

Liturgiju u hramu služio je mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije.

Foto: Screenshot

Pored brojnih građana liturgiji je pirsustvovao i ministar vanjskih poslova Filip Ivanović.

Foto: Media biro

Liturgiji je priusustvovao i ambasador Rusije u Crnoj Gori Vladislav Maslenikom.

Predsjednik Skupštine Andrija Mandić sa porodicom prisustvovao je liturgiji u manastiru Morača.

Nastavite sa čitanjem

DRUŠTVO

Slabiji zemljotres u Crnoj Gori

Zemljotres je zabilježen 35 kilometara sjeverozapadno od Podgorice na dubini od 10 kilometara

Ilustracija, Foto: Shutterstock

Zemljotres jačine 2,7 stepena zabilježen je u Crnoj Gori.

Prema podacima Evro-mediteranskog sejzmološkog centra (EMSC) zemljotres je zabilježen 35 kilometara sjeverozapadno od Podgorice na dubini od 10 kilometara.

Zemoljtres je registrovan u 10 sati i 39 minuta.

Nastavite sa čitanjem

DRUŠTVO

Mitropolit Joanikije: Crna Gora da prevaziđe unutrašnje podjele

Pozvao je i na izmirenje zavađenih naroda u svijetu i rekao da je Gospod pozvao „sve hrišćane da šire mir u svijetu“

Mitropolit Joanikije, Foto: Profimedia

Mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije kazao je u Vaskršnoj poruci da se nada da će Crna Gora u dogledno vrijeme prevazići sve unutrašnje podjele i dostići svijetlu sinergiju i harmoniju različitih slojeva društva.

„Gledajući kako se u posljednje vrijeme u našoj Otadžbini polako i mukotrpno uspostavljaju red i pravda, i slušajući, još uvijek rijetke, ali i sve češće pozive za svenarodno izmirenje“, naveo je mitropolit Joanikije i dodao da je „ideal takvog društva je u nama, naučili smo ga od proroka i apostola, a naslijedili od Svetog Save i Svetog Petra Cetinjskoga“.

Pozvao je i na izmirenje zavađenih naroda u svijetu i rekao da je Gospod pozvao „sve hrišćane da šire mir u svijetu“.

„Nedaleko od nas, nama bliski narodi, jedni po vjeri, drugi po stradanju, međusobno ratuju. Svakodnevno se prolijeva ljudska krv i ratni zločini umnožavaju, djeca ubijaju, na žalost i na sramotu svega svijeta, ali se, od zaraćenih naroda ne čuju pozivi na pregovore i mir, još manje od onih koji ratove planiraju i finansiraju. Sporadični i jedva čujni pozivi na mir djeluju kao glas vapijućeg u pustinji. Tim pozivima mi pridružujemo naš glas za mir, s molitvom Bogu milosti i mira da omekša srca i urazumi čelnike zaraćenih zemalja te da prekinu međusobno krvoproliće da bi što prije postigli mir koji je potreban svima, a najviše njihovim narodima“, kazao je Joanikije.

On je istakao da od „Kosovskog boja na ovamo“, srpski narod na Kosovu i Metohiji „skoro bez prekida i predaha, trpi ubijanja i etnička čišćenja, ali je, uz neizbrojne žrtve i gubitke ostali na svojim ognjištima“.

„Najviše boli što za naš narod, koji je posljednjih decenija pretrpio ubistva i razaranja, paljenje svetinja, uništavanje grobova i kulturnih dobara, nema pravde ni razumijevanja u takozvanoj međunarodnoj zajednici, dok prištinske vlasti, koje rečena nedjela učiniše i čine, zapadne zemlje preporučuju za Savjet Evrope i ostale međunarodne institucije“, poručio je mitropolit Joanikije.

Dodao je da je danas „Kosovo grdno sudilište“.

„Nad njim se u naše dane svršila tajna bezakonja. Na njemu je pogaženo međunarodno pravo, što ne može proći bez teških posljedica u svijetu. Međutim, mi pravoslavni hrišćani se ne uzdamo u čovjeka nego u Boga i njegovu pravdu. Nadamo se da će Gospod koji uvijek pravedno sudi uslišiti vapaje i molitve naše stradalne braće i sestara sa Kosova i Metohije, da će im dati sigurnost i mir, i bogato ih nagraditi za odanost našim svetinjama i za istrajnost na krstonosnom putu Hristovom“, zaključio je.

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije